День другий. Данія і Німеччина очолили групу В

Євро-2012 футбольний матч Німеччина проти Португалії. Фото: AFP
На відміну від першого ігрового дня, другий приніс вболівальникам два матчі, які запам’ятаються передусім напруженою боротьбою. І це не дивно, адже у Харкові та Львові грали команди квартету В, який усі фахівці встигли охрестити "групою смерті". Саме тому кожен набраний бал у цій групі на вагу золота, і будь-яка помилка може стати катастрофою.

Футбольна казка Андерсона

Матчем Голландія – Данія на харківському стадіоні "Металіст" Україна зустріла Євро-2012. І ця гра розпочала список сенсацій на нинішньому турнірі. Збірна Данії, продемонструвавши скандинавську холоднокровність,  зуміла нокаутувати одного з головних фаворитів турніру.

Натомість голландська збірна, на чолі з піжоном Роббеном і авантюристом Бертом Ван Марвейком, вже після першого туру опинилася в скрутному становищі.

"Банда Ольсена" виходила на поле "Металісту" з лейбою відвертого аутсайдера. З перших хвилин вони відчули міць голландської машини. Хвилі атак "помаранчевих" накочувалися на ворота Стефана Андерсона. Що цікаво, цей голкіпер зовсім не розраховував зіграти на Євро, оскільки вже майже рік не грав за збірну і вважався другим кіпером Данії. Однак травма Томаса Соренсена сплутала усі карти Ольсону.

Вже на сьомій хвилині голландці втратили шанс відкрити рахунок, коли  Ван Персі увійшов у штрафний майданчик і пробив у лівий нижній кут воріт. Кіпер скандинавів поглядом проводжав м’яч , який, на щастя для нього, пролетів біля штанги.

Згодом Роббен з правого краю штрафного майданчика небезпечно прострілив у воротарську площину, але захисник данців Аггер зумів відвести загрозу від воріт.

ДИВІТЬСЯ ФОТО: Данія сенсаційно перемогла Нідерланди

Голландія перегравала суперників на флангах, майже вдвічі більше володіла м'ячем, більше наносила удари по чужих воротах, але не могла зробити найголовніше  - забити гол. І як тільки голландці вирішили відпочити від стартового натиску і взяти невеличку паузу, прийшла розплата. Мікаель Крон-Делі увійшов у штрафний майданчик з лівого краю і з гострого кута послав м'яч між ніг Стекеленбурга – 1:0.

Такий розвиток подій, очевидно, не входив у плани голландців. Вони почали нервувати і помилятись у простих ситуаціях. До того ж помаранчеві приділили занадто багато уваги індивідуальними діями, особливо це стосувалось Роббена, який у першому таймі змарнував найбільш реальний шанс зрівняти рахунок. Сталося це на 36-ій хвилині, коли голкіпер данців Андерсон у простій ситуації "подарував" м’яча гравцю "Баварії".

На щастя для данців, Роббен  з лінії штрафного майданчика відправив м'яч у ліву від себе штангу, хоча цілком міг віддати передачу на Ван Персі, який мав значно кращу позицію.

Друга половина гри мало відрізнялася від першої. Помаранчеві продовжували безуспішно атакувати, а данці без проблем давали раду з натиском суперника. І навіть коли захист скандинавів дозволяв виходити на ударні позиції гравцям збірної Нідерландів, бездоганно діяв кіпер  Стефан Андерсон.

Що менше залишалося часу, аби зрівняти рахунок, то більше нервувались голландці, а м’яч так і не летів у ворота. Наприкінці гри наставник голландців вирішив піти на авантюру і випустив на поле  ще двох додаткових форвардів, проте і це не допомогло "помаранчевим". Данці до фінального свистка спокійно оборонялися і в підсумку святкували вкрай важливу для себе перемогу.

Нідерланди – Данія – 0:1 (0:1)

Гол: 0:1 - Мікаель Крон-Делі (24)

Стадіон: «Металіст», Харьків (UKR). Головний рефері: Дамир Скоміна (Словенія)

Нідерланди: Мартен Стекеленбург, Грегорі ван дер Віл (Дірк Куйт, 85), Джон Хейтінга, Марк ван Боммель, Найджел де Йонг (Рафаель ван дер Варт, 71), Веслі Снейдер, Ар'єн Роббен, Рон Влар, Джетро Віллемс, Робін ван Персі, Ібрагім Афеллай (Рафаель ван дер Варт, 71).

Данія:Стефан Андерсен, Сімон К'єр, Даніель Аггер, Сімон Поульсен, Ларс Якобсен, Вільям Квіст, Крістіан Еріксен (Лассе Шьоне, 74), Мікаель Крон-Делі, Денніс Роммедаль (Тобіас Міккельсен, 84), Ніклас Бендтнер, Нікі Цимлінг.

Попередження: Марк ван Боммель (67) Сімон Поульсен (78), Вільям Квіст (81)

Рятівна голова Гомеса

Після сенсаційного першого матчу на поле "Арени Львів" вийшли збірні Німеччини та Португалії. Перший тайм протистояння цих команд запам’ятається безкомпромісною запеклою боротьбою за кожен клаптик поля. Однак вже до середини першого тайму стала відчутна перевага "бундесмашини".

Щоправда підопічні Льова особливої користі від тотального контролю над м’ячем  не мали. І ті моменти, які подеколи виникали біля воріт Патрісіу, аж ніяк не можна було назвати небезпечними. Лише під завісу тайму глядачі "Арени Львів" нарешті побачили те, що можна було назвати гольовим шансом. І створили його, на диво, не німці, а португальці.

Після розіграшу кутового круглий відскочив до абсолютно вільного Пепе, який знаходився в центрі штрафного майданчику. Гравець "Реалу" мав час, аби зупинити м’яч, прицілитися  і послати його в дев’ятку німецьких воріт. Проте круглий, влучивши у поперечину, вдарився у лінію воріт і відлетів у поле. Португальці разом почали сигналізувати рефері, мовляв, м’яч пересік білу лінію, але на повторі було чітко видно, що рефері абсолютно вірно не зафіксував взяття воріт.

ДИВІТЬСЯ ФОТО: Німеччина перемогла Португалію: 1:0

Друга половина матчу стала логічним продовженням першої. Абсолютна перевага була на боці німців, але небезпеки біля воріт Патрісіу не виникало. І що ближче було до завершення матчу, то очевидніше ставало, що долю поєдинку може вирішити один гол. На 72-й хвилині цей гол таки вдалося забити німцям. Томас Мюллер виконав відмінну подачу в штрафний майданчик суперників, м’яч, зачепивши руку когось з португальців, трішечки змінив траєкторію, і Маріо Гомес головою відправи сферу у дальній кут воріт – 1:0.

Після пропущеного голу португальці нарешті побігли вперед і… ледь не пропустили другий гол. Маріо Гомесу не вистачило кількох сантиметрів, аби замкнути простріл Мюллера.  Згодом нагадав про себе Кріштіану Роналду, проте голкіпер німців впорався з його ударом. А на 89-й хвилині Нойєр вдруге врятував свою команду після того, як кинувся під удар Варела. Останні хвилини матчу пройшли в атаках португальців, але врятувати матч їм так і не судилося.

Таким чином збірні Німеччини та Данії після першого туру очолили групу В. У другому турі вони зіграють з невдахами стартового дня. Німці в Харкові зустрінуться з голландцями, а данці завітають до Львова, де їх чекатимуть португальці.

Німеччина – Португалія – 1:0 (0:0)

Гол: 1:0 - Маріо Гомес (72)

Стадіон: "Арена Львів", Львів (UKR). Головний рефері: Стефан Ланнуа (Франція)

Німеччина: Мануель Нойєр, Матс Гуммельс, Хольгер Бадштубер, Філіпп Лам, Джером Боатенг, Самі Хедіра, Бастіан Швайнштайгер, Месут Езіл, Томас Мюллер, Лукаш Подольськи, Маріо Гомес (Мірослав Клозе, 80).

Португалія: Руй Патрісіу, Бруну Алвеш, Пепе, Фабіу Коентрау, Жоау Перейра, Мігел Велозу, Жоау Моутінью, Раул Мейрелеш (Сілвестр Варела, 80), Нані, Кріштіану Роналду, Елдер Поштіга (Нелсон Олівейра, 70).

Попередження: Поштіга (13), Бадштубер (43), Фабіу Коентрау (60)

Угорщина: корупційний скандал та домашнє насильство. Що загрожує Орбану? – Politico
Параноя путіна. Тероризм, марення і самознищення – Тімоті Снайдер
Макрон хоче керувати зовнішньою політикою Європи. Не всі союзники з цим згодні – Bloomberg
Смертельну недбалість путіна неможливо приховати. московська атака зробила його слабшим, ніж будь-коли – Саймон Тісдалл
Чи настав час для безпольотної зони в Україні? путін ескалує повітряну війну – бригадний генерал Кевін Райан
"Циркони" з суші, відновлені 1,5 та 3 тонні бомби і натиск на Донбасі. Про останню тактику росіян – Том Купер
Франції потрібні країни-однодумці. Макрон-яструб відкриває двері Європи для Великої Британії – Едвард Лукас
Кілька думок про російський розвідувально-ударний ланцюг. Більшість обстрілів відбувається на основі агентурних даних – Том Купер