День дванадцятий. Далі без України

Андрій Левківський
Євро-2012, матч Україна-Англія. Фото: AFP
Суцільне розчарування. Саме так можна охарактеризувати стан України після завершення поєдинку в Донецьку. Наша команда не створила дива, на яке так очікували мільйони українців.

Матч Англія – Україна очікувала уся країна. З надією, з вірою і величезними сподіваннями. Усі тварини-провидці пророкували перемогу "синьо-жовтих", не відставали від братів наших менших і люди.

Усілякі ворожки, провидці і решта люду, хто нібито вміє зазирати в майбутнє і впливати на розвиток подій, в один голос казали, що сьогодні переможе збірна України.

Але якщо на футбол не можуть вплинути навіть африканські шамани, то що вже говорити про їхніх українських псевдо-колег?

Щодо самого матчу, то в першій половині надія на позитивний результат ще була. Українці начебто більше розігрували свої комбінації, хоча можна сказати, що це просто англійці дозволили супернику побавитися з круглим, і "57% володіння часу" аж ніяк не має вводити в оману.

Усі задуми "синьо-жовтих" вмирали ще на підступах до штрафних володінь британців. Тому не дивно, що основна загроза воротам Харта виникала після пострілів з далекої відстані.

Щоправда, слово "загроза" у цьому випадку є занадто сильним. Ті удари, які виконували Коноплянка, Гармаш та Тимощук, скоріше знадобилися б в американському футболі, ніж в європейському.

Самі ж англійці взагалі нікуди не поспішали: метушня  українців особливо не напружувала, а удари викликали лише посмішку.

БІЛЬШЕ ФОТО: АНГЛІЯ - УКРАЇНА

Тренер англійців Рой Ходжсон, очевидно, чимало попрацював після матчу зі шведами, і англійці на "Донбас  Арені" вражали чистотою та геометрією захисних дій.

Британці в непритаманній для них манері застосовували колективний відбір, зрідка збивали темп гри пасами на своїй половині поля, які розмірено розхитували нерви як суперника, так і численних глядачів.  Як би не було, але перша половина завершилася нульовою нічиєю, яка аж ніяк не влаштовувала українців.

Натомість, початок другого тайму цілком влаштував Англію. Через три хвилини після свистка на другу частину матчу українські вболівальники перебували в стані шоку.

Прикра помилка Андрія П’ятова призвела до взяття воріт (автором голу став, звичайно, Вейн Руні), і нагадала про травму Олександра Шовковського. Ось кого по-справжньому не вистачало команді на цьому турнірі.

Звичайно, якби арбітри зарахували гол Марка Девіча, то, можливо, ми би змогли стати свідками фінального штурму.

Але слід бути відвертими з собою: гол українського серба став наслідком двох величезних помилок бригади арбітрів. На повторі було чітко помітно, що м'яч після удару Девіча повністю перетнув лінію воріт. І уся ідея Платіні з п’ятіркою суддів пішла коту під хвіст, вона себе точно не виправдала, тому варто очікувати технічних новацій.

Але це буде потім, набагато важливіше інше: Мілевський на початку цієї атаки отримав м'яч, перебуваючи в офсайді! Тому скаржитися на несправедливість у цьому випадку ніяк не можна.

Останні хвилини матчу стали лебединою піснею Андрія Шевченка. Українська "сімка" через травму не міг розпочати двобій зі стартовим свистком, але за 20 хвилин до кінця матчу таки вийшов на поле.

На жаль, нічим особливо Андрій відзначитися не зумів, але принаймні зіграв в останньому матчі своєї команди на Євро-2012 і, скоріш за, все в останньому для себе матчі в національній команді. А Україна їде додому, точніше вона вже приїхала.

БІЛЬШЕ ФОТО. ШВЕЦІЯ - ФРАНЦІЯ

Наостанок хотілося б відзначити звитягу збірної Швеції над Францією з рахунком 2:0. Шведи, завдяки голам Ібрагімовіча та Ларсона, гучно гримнули дверима, а Франція втратила перше місце в групі і в чвертьфіналі підопічних Блана чекає важкий поєдинок проти іспанців. Англійці ж, несподівано для себе  гратимуть з італійцями.

Олег Блохін, головний тренер збірної України: "Рівна гра? Яка рівна гра? Скільки у нас було ударів, скільки у них. Грали, пресингували, а вони випадковий гол забили. Ми мали перевагу, забили гол - його не зарахували, пенальті теж не дали, але це вже справа суддівська", а ми мали перевагу обидва тайми. Що зробиш, якщо м'яч у нас не йде, а англійцям пощастило. Команді дорікнути нема в чому".

Стівен Джеррард, капітан збірної Англії:  "Ми посіли перше місце у важкій групі. В нас мало хто вірив, але ми все довели. Сьогодні з Україною була фантастично складна гра. Дуже добре, що незабаром після перерви ми зуміли відкрити рахунок. Це додало нам впевненості. Збірна проявила командний дух, який і дозволив нам досягти успіху. Руні грав під тиском, але довів, що є чудовим футболістом".

Англія - Україна - 1:0 (0:0)

Гол: 1:0 - Руні (48)

Англія: Харт, Джонсон, Коул, Террі, Лескотт, Джеррард, Янг, Мілнер (Волкот, 70), Паркер, Руні (Окслейд-Чемберлен, 87), Велбек (Керрол, 82).

Україна:  П'ятов, Селін, Хачеріді, Ракицький, Тимощук, Гармаш (Назаренко, 82), Гусєв, Ярмоленко,  Коноплянка, Мілевський (Бутко, 77), Девіч (Шевченко, 70)

Попередження: Тимощук (63), Ракицький (74), Джеррард (73), Коул, (78), Шевченко (86).

Швеція - Франція- 2:0 (0:0)

Голи: 1:0 - Ібрагімовіч (54), 2:0 - Ларссон (90+1)

Швеція: Ісакссон, Мелльберг, Гранквіст,  М. Ольссон, Ларссон, А. Свенссон (Хольмен, 78), Челльстрем,  Ібрагімовіч, Й. Ольссон, Байрамі (Вільхельмссон, 46), Тойвонен (Вернблом, 78)

Франція: Льоріс, Дебюші, Рамі, Мексес, Рібері, Бензема, Насрі (Менез, 77), М'Віла (Жиру, 83),  А. Діарра, Бен-Арфа (Малуда, 59), Кліші

З голуба миру на яструба війни. Як росія атакувала Францію і радикалізувала Еммануеля Макрона – The Economist
кремль у захваті від того, як США вагаються щодо допомоги Україні. Як збуджені пропагандони путіна плекають перспективу повернення Трампа – Джулія Девіс
Організуватись заради перемоги. Лідери мають чітко окреслити громадянам перемогу як мету – Бен Годжес
У НАТО занепокоєні долею підводної інфраструктури вільного світу. Тим часом росіяни агресивно атакують їхню критичну наземну інфраструктуру
Є одна війна – глобальна: автократій проти вільного світу. Україна її частина – Девід Екс