День третій. Хорватія попереду в групі С

Андрій Левківський
Євро-2012, матч Ірландія проти Хорватії 10 червня 2012 Муніципальний стадіон в Познані. Фото: AFP
Третій ігровий день Євро-2012 був дуже схожим на перший. Стартова нічия 1:1, результативний другий матч, який завершився переконливою перемогою одієї з команд, дубль у виконанні одного з гравців і доволі сумнівне суддівство.

Дзеркальна рівновага

Матч між збірними Італії  та Іспанії усі очікували з нетерпінням, адже він мав стати найяскравішою подією першого туру (посперечатися з ним за інтригою може хіба що завтрашня зустріч збірних Англії та Франції). І після завершення двобою можна констатувати - битва чотириразового чемпіона світу і найкращої на цей момент команди світу виправдала очікування.

Це був динамічний, напружений, захоплюючий поєдинок, в якому суперники продемонстрували високий рівень фізичної готовності до першості, а ім'я переможця було важко визначити до останньої хвилини.

З перших хвилин команди діяли на високих швидкостях і натяки на гострі моменти виникали послідовно то біля воріт однієї збірної, то біля воріт іншої. В іспанців Сільва б'є повз площину воріт – у італійців Балотеллі діє аналогічно. Далі Сільва турбує Буффона - Пірло перевіряє пильність Касільяса.

Загалом іспанці більше володіли м'ячем, проте позиційних атак з боку "червоної фурії" не спостерігалося, і це при тому, що гра йшла без зупинок в центрі поля. Цікаво було і інше: обидві команди, пролітаючи центр поля до штрафних володінь суперника, створити щось по-справжньому небезпечне не могли. Пояснення доволі просте: і іспанські, і італійські захисники практично завжди випереджали нападників суперників.

ДИВІТЬСЯ ФОТО: Матч Італія - Іспанія завершився внічию 1:1

Лише під завісу першого тайму воротарям довелося кілька разів вступати в гру. Особливо запам’ятався навіс у виконані Антоніо Касано на голову Тіаго Мотти, з ударом якого зумів впоратися Касільяс. Цей момент і поставив крапку в першій половині гри.

Після перерви іспанці ще більше активізувалися і Буффону довелося добряче попрацювати.  Голкіпер італійців спершу впорався з пострілом Хаві, а згодом кінчиками пальців дотягнувся до м’яча після удару Інієсти.

Відповідь італійців довго не змусила себе чекати,щоправда, вийшла вона доволі комічною. Футбольний світ вкотре побачив, чому нападника італійців Маріо Балотеллі одночасно називають і генієм, і дурнем. Маріо в простій ситуації зумів на фланзі відібрати м'яча у Серхіо Рамоса, практично впритул зблизитися з Касільясом  і… настільки замріятися, що дозволити тому ж Рамосу вибити круглого.

Іспанський захисник Серхіо Рамос змагається з італійським нападаючим Маріо Балотеллі. Фото: AFP

Пранделлі на це шоу форварда "Манчестер Сіті" відреагував негайно, випустивши замість Балотеллі - Ді Натале. Наскільки різняться ці форварди стало зрозуміло вже через кілька хвилин. Нестаріючий гравець "Удінезе" фантастично скористався неймовірною передачею Пірло і відправив м’яч у сітку воріт - 0:1.

Гол нітрохи не спантеличив іспанців, і вони через три хвилини дзеркально повторили те, що зробили італійці. Така ж вертикальна атака з пасом Давіда Сільви і ударом Фабергаса – 1:1.

Аби повністю підтвердити максимальну схожість обох команд не вистачало тільки якоїсь феноменальної дурниці "а-ля Балотеллі" з боку чемпіонів світу. І на останніх хвилинах глядачі її таки побачили у виконані Фернандо Торреса, який вийшов на поле замість Фабергаса.

Фернандо спочатку переконався, що поступається Буффону в  техніці роботи з м'ячем ногами, пробив ліктем прямісінько в обличчя Де Россі, а на довершення не віддав круглого на вільного Наваса, який стояв перед порожніми воротами, а вирішив елегантно перекинути Буффона. Голкіпера він перекинув, але разом із воротами. Фінальний свисток зафіксував абсолютно справедливу нічию 1:1.

Італія – Іспанія – 1:1 (1:1)

Голи: 1:0 - Антоніо Ді Натале (61), 1:1 – Сеск Фабергас (64)

Стадіон: "Арена Гданськ" (POL) Головний рефері: Віктор Кашшаї (Угорщина)

Збірна Італії: Джанлуїджи Буффон,Крістіан Маджо, Джорджо К'єлліні,Леонардо Бонуччі, Тіаго Мотта (Антоніо Ночеріно, 90), Клаудіо Маркізіо, Емануеле Джаккеріні, Даніеле Де Россі, Андреа Пірло, Маріо Балотеллі (Антоніо Ді Натале, 56), Антоніо Кассано (Себастьян Джовінко, 65).

Збірна Іспанії: Ікер Касільяс, Херард Піке, Серхіо Рамос, Альваро Арбелоа, Хорді Альба, Андреас Інієста, Хаві, Сеск Фабрегас (Фернандо Террес, 74), Хабі Алонсо, Серхіо Бускетс,Давід  Сільва (Хесус Навас, 64).

Попередження: Маріо Балотеллі  (34), Леонардо Бонуччі (66), Хорді Альба(66),  Джорджо К'єлліні  (79), Альваро Арбелоа (84), Фернандо Торрес (84),Крістіан Маджо (89)

Швидкий Манджукіч

Другий матч третього ігрового дня був ще більш видовищним і результативним. Збірна Хорватії, показавши відмінну гру, зуміла здолати суперників з Ірландії.

Хорвати з перших хвилин шокували ірландців, забивши швидкий гол. На третій хвилині гри, після розіграшу кутового, Манджукіч, послизнувшись, зумів  головою завдати несильний удар у ворота суперника і м'яч приземлився в воротах - 1:0.

Цей гол, звісно, змінив тактику гри хорватів. Вони відійшли назад і почали діяти на контратаках. Але така тактика не спрацювала. На 19-й хвилині матчу ірландці в притаманному для себе стилі зрівняли рахунок. Навіс зі штрафного знайшов голову Шона Сент-Леджера, який, випередивши Чорлуку, пробив у сітку воріт Плетікоси - 1:1.

Таким чином вже в середині першого тайму можна було констатувати, що польська земля значно краще впливає на футболістів, ніж українська. Оскільки усі команди, які грають в Польщі, вже після першого туру зуміли забити бодай один гол.

ДИВІТЬСЯ ФОТО: Хорвати перемогли ірландців - 3:1

А хорватам після пропущеного голу слід було розпочинати все спочатку і штурмувати ворота Гівена. Зважаючи на мокре поле (в першому таймі йшов рясний дощ) ,картаті вирішили бомбувати ворота ірландців ударами з далекої відстані. Подібними ударами встигли відзначитися Перішич (двічі) та Модріча, але голкіпер айрішів був на місці.

Поступово перевага збірної Хорватії ставала все більш вагомою і під завісу тайму балканці вдруге забили. Модріч пробив з-за меж штрафного майданчика, м'яч після серії рикошетів від захисника в зеленому відлетів на форварда Елавіча, який переграв Гівена - 1:2.

Щоправда повтори забитого м'яча показали, що Елавіч був у положенні поза грою після удару свого партнера. І навіть той факт, що круглий відскочив до хорвата від ірландського гравця, не може бути виправданням для бригади арбітрів, які зафіксували несправедливе взяття воріт. Як би не було, а на перерву хорвати пішли з перевагою в один м’яч.

Нікіца Елавіч забиває гол у ворота ірландців. Фото: AFP

Другий тайм розпочався так само як і перший - голом збірної Хорватії. Найцікавіше: відбулося це на тій самій третій хвилині, автором голу став знову Маріо Манджукіча, і зробив він це теж головою. Щоправда не після кутового, а після з лівого флангу -1:3.

Після цього Джованні Трапаттоні спробував змінити хід гри. Проте особливої користі ці зміни не дали, хорвати і далі впевнено грали в захисті.  У середині тайму ірландці цілком могли претендувати на пенальті у ворота суперника. Роббі Кін у чужому штрафному майданчику отримав точний пас, після чого його ззаду по ногах вдарив Шильденфельд. Арбітр знову цього не побачив.

Далі на полі більше було боротьби, аніж футболу. Хоча моменти виникали біля воріт обох команд, рахунок так і не змінився - Хорватія святкувала успіх з рахунком 3:1.

У наступному турі хорвати зіграють проти італійців, а захист ірландців ламатимуть іспанці. Ці матчі будуть зіграні 14 червня.

Хорватія – Ірландія – 3:1 (2:1)

Голи: 1:0 – Маріо Манджукіч (3), 1:1 -  Шон Сент-Ленджер  (19), 2:1 -  Нікіца Єлавіч (43), 3:1 -  Маріо Манджукіч (48)

Стадіон: Муніципальний, Познань (POL) Головний рефері: Вільям Коллам (Шотландія)

Збірна Хорватії: Стіпе Плетікоса, Іван Стрініч, Ведран Чорлука, Гордон Шильденфельд, Іван Ракітіч (Томіслав Дуймовіч, 90+2), Огнєн Вукоєвіч, Лука Модріч, Даріо Срна, Іван Перішич (Едуарду да Сілва, 89), Нікіца Єлавіч, Маріо Манджукіч.

Збірна Ірландії: Шейн Гівен, Шон Сент-Леджер, Стівен Ворд, Джон О'Ші, Річард Данн, Гленн Вілан, Айден Мак-Гіді (Саймон Кокс, 54), Кейт Ендрюс, Дам’єн Дафф, Кевін Дойл (Джон Волтерс, 53), Роббі Кін (Шейн Лонг, 75).

Попередження: Кейт Ендрюс (45), Лука Модріч (53), Ніко Кранчар (84)

Стратегія мужності. Наступна фаза російсько-української війни – Hudson Institute
З голуба миру на яструба війни. Як росія атакувала Францію і радикалізувала Еммануеля Макрона – The Economist
кремль у захваті від того, як США вагаються щодо допомоги Україні. Як збуджені пропагандони путіна плекають перспективу повернення Трампа – Джулія Девіс
Організуватись заради перемоги. Лідери мають чітко окреслити громадянам перемогу як мету – Бен Годжес
У НАТО занепокоєні долею підводної інфраструктури вільного світу. Тим часом росіяни агресивно атакують їхню критичну наземну інфраструктуру
Є одна війна – глобальна: автократій проти вільного світу. Україна її частина – Девід Екс