День восьмий. Шведи їдуть додому

Андрій Левківський
Англійський захисник Глен Джонсон забиває гол у свої ворота під час чемпіонату Євро-2012 . Фото: AFP
Збірні Англії та Швеції, зігравши в цікавий і атакуючий футбол, на двох відзначилися п’ять разів. У цій гольовій перестрілці сильнішими виявилися англійці.

Після фіаско збірної України вітчизняні вболівальники "прилипли" до екранів телевізорів в очікуванні двобою англійців та шведів. Для української збірної найоптимальнішім результатом матчу була б нічия, і команди були близькі до цього, проте не судилося. Британці, продемонструвавши волю до перемоги, зуміли вирвати перемогу і позбавили скандинавів навіть теоретичних шансів на продовження боротьби. Разом з тим матч Швеція – Англія поповнив чималий список двобоїв, які претендують на статус найкращих на цьому турнірі.

Перші хвилини матчу пройшли за переваги збірної Англії. Намагаючись загострювати ситуацію акуратними подачами із флангів, британці раз у раз створювали небезпеку біля воріт скандинавів. Самі ж шведи здебільшого старалися кинути у швидкий прорив своїх форвардів, але на відміну від англійців виходило в них це не найкраще. Тому не дивно, що саме англійці відкрили рахунок у цьому матчі. На 23-й хвилині Джеррард виконав подачу з правого флангу, яку головою замкнув Керролл.

Після забитого голу гра здебільшого перемістилась в центр поля,  і удари в площину воріт були незвичайним явищем, тому перший тайм цілком логічно завершився з мінімальною перевагою британців.
Значно веселіше стало в другій половині гри. Шведи, несподівано для багатьох, на початку тайму  зуміли відновити рівновагу. Гол вийшов дещо комічним. Ібрагімович потужно пробив зі штрафного у "стінку", тут же Златан вдруге завдав удару і знову, влучивши в когось з англійців, а снаряд потрапив до Мельберга. Удар останнього парирував Харт, однак кіпер вибив м'яч прямо в Джонсона і від Глена круглий опинився в сітці - 1:1.
Пропущений гол дещо деморалізував англійців і не пройшло і десяти хвилин, як Мельберг вдруге вразив британські ворота - 2:1.

ДИВІТЬСЯ ФОТО. ШВЕЦІЯ - АНГЛІЯ - 2:3

До честі англійців, після настільки потужного удару вони досить швидко отямилися і невдовзі на табло НСК "Олімпійського" загорілися дві двійки. Наставник збірної Англії Рой Ходжсон абсолютно вгадав з заміною, випустивши на поле Тео Волкотта. Останньому знадобилися лічені хвилини, аби виконати  відмінний удар з-за меж штрафного - 2:2. Надалі драматичний поєдинок більше нагадував гойдалки – суперники обмінювалися досить небезпечними ударами, а пощастило більше англійцям.

Гол британців вийшов просто казковим, і якби Велбек доводилося ще кілька разів бити п’ятою по воротам в тій ситуації, в якій він був, навряд чи він би зміг це повторити. А так рахунок став 2:3, що цілком влаштовувало Англію.

У шведів же залишалося достатньо часу, аби відігратися, проте, як і в матчі з Україною, вони так і не змогли відновити паритет. Таким чином для скандинавської збірної цей турнір завершено, а британці соєю звитягою поставили в дуже незручне становище нашу команду. Тепер українців в матчі проти англійців влаштує лише перемога.

На останок хотілось би нагадати регламент групового турніру фінальної частини. На відміну від чемпіонату світу, в континентальному форумі при рівній кількості очок, найбільше важать особисті зустрічі, а не різниця забитих та пропущених голів.

Отже, при розподілі місць в групі головними критеріями є кількість набраних очок: чим більше балів, тим вище місце. У випадку, якщо у двох або більше збірних однакова кількість очок, використовуються наступні критерії (п. 8.07):

a) більша кількість очок, набраних в особистих зустрічах між претендентами;

b) краща різниця м'ячів в особистих зустрічах між претендентами;

c) більша кількість голів в особистих зустрічах між претендентами;

d) Якщо після застосування критеріїв від "а" до "с" дві команди як і раніше мають рівні показники, для визначення підсумкового турнірного становища критерії від "а" до "с" застосовуються виключно до матчів за участю цих двох команд. Якщо і ця процедура не дозволяє прийняти остаточне рішення, то використовуються критерії від "е" до "i":

e) краща різниця м'ячів у всіх матчах групового етапу;

f) більша кількість забитих м'ячів у всіх матчах групового етапу;

g) позиція в рейтингу коефіцієнтів національних збірних УЄФА;

h) поведінка команд в дусі «фейр-плей» у фінальному турнірі;

i) жереб.

Швеція – Англія – 2:3 (0:1)

Голи: 0:1 - Керролл (23), 1:1 - Мелльберг (49), 2:1 - Мелльберг (59), 2:2 - Волкотт (64), 2:3 - Велбек (78)

Швеція: Ісакссон, Мелльберг, Гранквіст (Лустіг, 66), М. Ольссон, Ельм (Вільхельмссон, 81), Ларссон, А. Свенссон, Челльстрем, Ібрагімовіч,  Ельмандер (Розенберг, 79), Й. Ольссон.

Англія: Харт, Джонсон, Е. Коул, Джеррард, Террі, Керролл,  Янг,  Лескотт,  Мілнер (Волкотт, 61),  Паркер,  Велбек (Окслейд-Чемберлен, 90).

Попередження: Мілнер (58), Мелльберг (63), Й. Ольссон (72), А. Свенссон (90+1).

росіяни прорвалися до Очеретиного. І намагаються закріпити успіх – Том Купер
Пропагандони мають нову героїню у Вашингтоні. Вони лютують через
Пропагандони мають нову героїню у Вашингтоні. Вони лютують через "зраду" республіканців – Джулія Девіс
Європа, а не НАТО, має відправити війська в Україну. Чому не слід хвилюватися через ризики ескалації – Foreign Affairs
Нема причин поки радіти оголошенню про американську допомогу. Що дозволяє росіянам просуватися – Том Купер
Багато дрібних дій. росіяни продовжують наполегливо атакувати українські позиції за підтримки авіації та артилерії – Дональд  Гілл
Багато дрібних дій. росіяни продовжують наполегливо атакувати українські позиції за підтримки авіації та артилерії – Дональд Гілл
російська загроза не щезне. Без європейського переозброєння НАТО прирікає себе на поразку – Ендрю Міхта
Проросійська фракція Республіканської партії програла. Тепер Україна має перемогти – Енн Епплбом
Чортівня закінчилася і ми повинні виграти цю битву. Як відбувалося результативне голосування в Конгресі – Філліпс О'Брайен