Годинник Судного дня перевели на три хвилини вперед

Кеннет Бенедикт. Фото: АР
22 січня стрілки годинника Судного дня - символічного хронометра, який відображає наближення ядерного катаклізму - перевели на дві хвилини вперед. Тепер на годиннику 23:57 - всього три хвилини відокремлюють людство від години глобальної катастрофи, настання якої ознаменує північ.

За таке рішення оголосила рада директорів журналу The Bulletin of Atomic Scientists.

"Сьогодні, після більш ніж 25 років з моменту закінчення холодної війни, рада директорів The Bulletin of Atomic Scientists оцінила ситуацію у світі і дійшла висновку, що нинішня ситуація дуже загрозлива для всього людства - настільки загрозлива, що хвилинна стрілка Годинника Судного дня повинна перебувати за три хвилини до півночі, на дві хвилини ближче до катастрофи, ніж у 2014 році", - повідомив журнал.

Головними причинами переведення стрілки вчені назвали неефективну боротьбу з кліматичними змінами, а також модернізацію ядерної зброї в усьому світі і величезні ядерні арсенали.

ЧИТАЙТЕ: Чому кінця світу не буде. 12 відповідей від NASA

"Світовим лідерам не вдається діяти достатньо оперативно і у масштабах, достатніх для захисту громадян від потенційної катастрофи. Ці помилки політичних лідерів загрожують кожному жителеві Землі. Імовірність глобальної катастрофи дуже висока", - заявила на конференції директор журналу Кеннет Бенедикт.

На думку членів ради директорів журналу, "зусилля зі скорочення світових арсеналів ядерної зброї зайшли до глухого кута".

США і Росія, як зазначено у виданні, взялися за модернізацію своїх ядерних арсеналів, що підриває чинні домовленості щодо скорочення ядерної зброї. До "дорогого і надзвичайно небезпечного" процесу модернізації ядерної зброї долучилися й інші ядерні держави, зазначили вчені.

Довідково:

Годинник Судного дня - проект журналу Чиказького університету The Bulletin of Atomic Scientists, який запустили у 1947 році з ініціативи творців першої американської атомної бомби. Щороку рада директорів журналу, серед яких 18 лауреатів Нобелівської премії, вирішує питання про переведення стрілок, оцінюючи напруженість міжнародної ситуації і прогрес у розвитку ядерного озброєння. У 1947 році автори проекту встановили стрілки за сім хвилин до півночі.

Найближче до позначки 00:00 стрілки годинника посували у 1953 році, коли в СРСР відбулися випробування водневої бомби. Тоді годинник показував 23:58, і світ був всього на одну хвилину ближче до катастрофи, ніж у 2015 році. Найменше світові, за оцінками вчених, загрожував кінець у 1991 році, коли США і СРСР підписали договір про скорочення стратегічних озброєнь.

Востаннє стрілки переводили у 2012 році, коли годинник зупинився на "за п'ять хвилин", на дві хвилини наблизившись до "годині ікс".

Нема причин поки радіти оголошенню про американську допомогу. Що дозволяє росіянам просуватися – Том Купер
Багато дрібних дій. росіяни продовжують наполегливо атакувати українські позиції за підтримки авіації та артилерії – Дональд  Гілл
Багато дрібних дій. росіяни продовжують наполегливо атакувати українські позиції за підтримки авіації та артилерії – Дональд Гілл
російська загроза не щезне. Без європейського переозброєння НАТО прирікає себе на поразку – Ендрю Міхта
Проросійська фракція Республіканської партії програла. Тепер Україна має перемогти – Енн Епплбом
Чортівня закінчилася і ми повинні виграти цю битву. Як відбувалося результативне голосування в Конгресі – Філліпс О'Брайен
Рахунок за втрати під Авдіївкою. росіяни активно пробиваються для обходу лінії оборони на захід під Бахмутом – Том Купер
Повітряно-ракетна війна. Успіхи українців та атаки росіян по цивільних об'єктах – Том Купер
Стратегія мужності. Наступна фаза російсько-української війни – Hudson Institute