Українка Музичук виграла у росіянки Погоніної звання чемпіонки світу з шахів

Марія Музичук. Фото: 24tv.ua
Марія Музичук після чотирьох партій матчі виграла звання чемпіонки світу з шахів.

У четвертій, фінальній партії матчу чемпіонату світу з шахів, який проходить в Сочі, українська шахістка Марія Музичук білими фігурами зіграла внічию з росіянкою Наталією Погоніною. Таким чином, після чотирьох партій матчу за шахову корону Марія Музичук перемогла росіянку з рахунком 3:1.

Музичук друга в незалежній Україні, кому вдалося виграти чемпіонат світу. У 2012-му перемагала Ганна Ушеніна.

Партія напередодні також закінчилася нічиєю, однак гру перед цим українка виграла, що, зрештою, і забезпечило їй перемогу у фіналі.

На шляху до фіналу Музичук обіграла Юаньлін Юань, що представляє Канаду (2,5:1,5), Моніку Сочко з Польщі (3:1), Антоанету Стефанову з Болгарії (1,5:0,5), а також представниць Індії Хампі Конеру (2,5:1,5) і Дронаваллі Харику (3,5:2,5).

З призового фонду чемпіонату світу ($450 тис) переможниця отримає $60 тис.

Марія Музичук стала другою українською чемпіонкою світу з шахів серед жінок за часів Незалежності після харків'янки Анни Ушеніної, яка виграла світову шахову корону у 2012 році в Ханти-Мансійську (Росія).

Довідково:

Марія Музичук народилась у Стрию Львівської області. Їй 22 роки. У 2007 році Музичук здобула звання жіночого гросмейстера, а у 2008 році - міжнародного майстра.

Дворазова чемпіонка України 2012 та 2013 років. У складі жіночої збірної України чемпіонка світу 2013 року та чемпіонка Європи 2013 року, бронзовий призер шахових олімпіад 2012, 2014 років.

Призерка та переможниця багатьох юніорських, юнацьких та дорослих змагань. Рейтинг Марії Музичук станом на квітень 2015 року — 2526 (12-е місце у світі, 2-е в Україні серед шахісток).

Багато дрібних дій. росіяни продовжують наполегливо атакувати українські позиції за підтримки авіації та артилерії – Дональд  Гілл
Багато дрібних дій. росіяни продовжують наполегливо атакувати українські позиції за підтримки авіації та артилерії – Дональд Гілл
російська загроза не щезне. Без європейського переозброєння НАТО прирікає себе на поразку – Ендрю Міхта
Проросійська фракція Республіканської партії програла. Тепер Україна має перемогти – Енн Епплбом
Чортівня закінчилася і ми повинні виграти цю битву. Як відбувалося результативне голосування в Конгресі – Філліпс О'Брайен
Рахунок за втрати під Авдіївкою. росіяни активно пробиваються для обходу лінії оборони на захід під Бахмутом – Том Купер
Повітряно-ракетна війна. Успіхи українців та атаки росіян по цивільних об'єктах – Том Купер
Стратегія мужності. Наступна фаза російсько-української війни – Hudson Institute
З голуба миру на яструба війни. Як росія атакувала Францію і радикалізувала Еммануеля Макрона – The Economist