Збірна Німеччини вперше за 24 роки виграла Чемпіонат світу з футболу

У Ріо-де-Жанейро на легендарному стадіоні "Маракана" фінальний матч Чемпіонату світу з футболу, в якому збірна Німеччини виграла у збірної Аргентини з рахунком 1:0, завершив ювілейний 20-й мундіаль.

Фінальний поєдинок вийшов досить цікавим. У першому таймі ініціативою володіли гравці німецької команди, на що збірна Аргентина відповіла трьома небезпечними моментами.

На початку другої половини матчу південноамериканці несподівано перехопили ініціативу і створили біля воріт суперника ще кілька непоганих моментів.

Поступово гра добігла до 90 хвилини, а після доданого арбітром часу команди зустрілися в овертаймах.

В овертаймі Аргентина зобов'язана була відкривати рахунок. Шикарний момент не використав Паласіо. Нападник Аргентини, вийшовши один на один з Нойером не зумів перекинути німецького голкіпера.

Коли здавалось, що командам не вдасться уникнути серії післяматчевих пенальті єдиний гол у напруженій боротьбі забив 22-річний півзахисник збірної Німеччини та "Баварії" Маріо Гетце. Сталося це на 113 хвилині другого овертайму.

ЧИТАЙТЕ: На Чемпіонаті світу з футболу українці вболівають за Бразилію і Німеччину

Церемонія закриття мундіалю тривала всього 17 хвилин. Символічно були представлені гостям 32 країни-учасниці Чемпіонату світу з футболу 2014.

У розважальній програмі церемонії закриття взяла участь співачка Шакіра. Колумбійка, яка заспівала на третьому поспіль чемпіонаті світу, представила глядачам композицію La la la (Brazil 2014).

Також у церемонії взяли участь музиканти Карлос Сантана, Жан Вайклеф і Алешандре Пірес. Вони виконали пісню Dar um Jeito - офіційний гімн чемпіонату світу з футболу 2014 року.

У числі учасників церемонії також були бразильські співаки Івече Сангалу і Карлінос Браун.

Капітан збірної Аргентини Ліонель Мессі був визнаний кращим гравцем Мундіалю. На рахунку нападника "альбіселесте" 4 забитих м'ячі і одна результативна передача.

Мануель Нойєр був визнаний кращим голкіпером Чемпіонату світу-2014, який проходив у Бразилії. Голкіпер збірної Німеччини пропустив всього чотири м'ячі у семи зустрічах, завдяки чому і удостоївся престижної нагороди.

Півзахисник збірної Франції Поль Погба визнаний кращим молодим гравцем чемпіонату світу-2014, який завершився в Бразилії. 21-річний хавбек провів на чемпіонаті світу п'ять матчів, в яких забив один м'яч і віддав дві результативні передачі.

Півзахисник збірної Колумбії Хамес Родрігес став кращим бомбардиром чемпіонату світу-2014. На рахунку нападника Монако шість забитих м'ячів.

Чемпіонат світу з футболу, який відбувся у Бразилії, вийшов на друге місце за середньою відвідуваністю за всю історію, поступаючись лише ЧС-1994, який відбувся у США. Середня відвідуваність матчів у Бразилії на даний момент становить 52 тис 762 осіб. Це на 271 особу більше, ніж зібрав німецький чемпіонат світу 2006 році.

Ескалація, червоні лінії, ризики та російсько-українська війна. Частина 1 – Лоуренс Фрідман
Не варто надто радіти запізнілій допомозі США. Вона призначена лише кільком підрозділам ЗСУ – Том Купер