Українська збірна принесла ФФУ €10 млн

Футболісти національної команди за період участі у чемпіонаті Євро-2012 заробили понад 5% усього призового фонду УЄФА.

Про це йдеться у повідомленні ФФУ.

Команда Блохіна отримає вдвічі більше за обіцяне

За перемогу у груповому матчі зі збірною Швеції з рахунком 1:0 українські футболісти мали отримати гонорар у розмірі €500 тис, але ФФУ ухвалила рішення виділити €1 млн.

"Оскільки це була вольова перемога, то ми вирішили збільшити гонорар", - сказав Григорій Суркіс.

Українська збірна за участь у матчах групового етапу чемпіонату Євро-2012 заробила для Федерації футболу України €10 млн, що становить трохи більше 5% від загального призового фонду, які виділив УЄФА на премії усім учасникам.

Гравці української збірної заробили 8 млн за участь у турнірі, як і кожна інша національна збірна. Ще один мільйон футболісти заробили за перемогу над Швецією і один – за третє місце у групі D.

"Могло, звичайно, бути більше, але мінімум нічию, а з нею €500 тис не дозволила отримати помилка угорської бригади арбітрів, яка не зарахувала гол Марко Девіча у ворота англійців", - зазначено також у повідомленні.

Німеччина має шанс заробити €23,5 млн

Загалом, за рішенням УЄФА, преміальний фонд цьогорічного чемпіонату становить €196 млн.

Окрім фінансової нагороди за участь в груповому етапі, УЄФА виплачує по 2 млн командам, які виходять у чвертьфінал, по 3 млн – збірним, що зможуть дійти до півфіналу та по 4,5 млн – двом командам, які зустрінуться на полі у боротьбі за кубок Євро-2012.

Переможець чемпіонату отримує додатково €7,5 млн і в цілому може заробити €23,5 млн. наразі на такий гонорар може претендувати тільки національна збірна Німеччини, яка здобула перемогу в усіх матчах групового етапу.

Водночас футбольні федерації Росії, Німеччини, Англії та Португалії УЄФА вже встиг оштрафувати на суми від 5 (Англія, Португалія) до €120 тис.

Нагадаємо, українській команді не вдалося вийти до чвертьфіналу за результатами матчу з Англією. Раніше Федерація футболу України обіцяла своїм футболістам понад €12,5 млн, якщо їй вдасться стати переможцем чемпіонату Євро-2012.

Сьогодні відбудеться перша гра чвертьфіналу, в якій на полі зустрінуться команди Чехії та Португалії.

Байдену потрібно змусити путіна нервувати. Він має всі повноваження і жодного виправдання – Марк Тот та Джонатан Світ
Здавалося, що допомога Україні померла. Чому Джонсон все ж-таки виніс на голосування законопроєкт? – Washington Post
Ескалація, червоні лінії, ризики та російсько-українська війна. Частина 1 – Лоуренс Фрідман
Не варто надто радіти запізнілій допомозі США. Вона призначена лише кільком підрозділам ЗСУ – Том Купер