День одинадцятий. Як хоронили Хорватію

Останній ігровий день в групі С можна назвати днем невиправданих надій. Занадто багато очікували від матчів Італія – Ірландія та Іспанія – Хорватія, особливо від останнього. Однак близькість стадії плей-оф і занадто сильна вага кожного пункту перетворили ці зустрічі в оду прагматизму, де кожен удар вважався майже святом.

Третій тур в  групі С привертав увагу різноманіттям можливих розкладів. Попри те, що в цих роздумах не було вже Ірландії, яка після двох поразок вже давно сиділа на валізах, і в думках освоювала пропозиції туристичних фірм, проте хорвати, іспанці й італійці явно воліли продовжити свій виступ на Євро-2012.

Краща ситуація звичайно була у Іспанії, яку не влаштовувала лише поразка, усі інші розклади виводили "червону фурію" у чвертьфінал.

Дещо гіршим був настрій у хорватів. "Картатим" треба було не лише не програти чемпіонам світу, але й при цьому слід було забити бодай один гол, або краще два, щоб не турбуватися про результат паралельної зустрічі.

А ось Італія більше думала якраз про гру Іспанія – Хорватія, аніж про свій поєдинок з "хлопцями у зеленому", адже навіть на Апеннінах лише справжній італійській "тіффозі" міг повірити в те, що "скуадра адзурра"  зможе відвантажити у ворота Шея Гівена три м’ячі, які були необхідні, аби посісти друге, якщо іспанці і хорвати зіграють внічию 1:1.

Ці всі варіанти активно обговорювалися в усіх передматчевих розкладах, в яких чимало людей схилялося до думки, що Іспанія та Хорватія розіграють партію у стилі скандинавів взірця 2004 року.

Тоді, нагадаємо, данці і шведи зіграли внічию 2:2 і викинули Італію із турніру. Але іспанці занадто горді, щоб домовлятися з хорватами. Тим більше, що усі випадки подібних "договірних матчів" (а їх в історії було чимало) завершувалися для їх учасників доволі плачевно - вони банально вилітали вже в наступному колі.

На ділі матч Іспанія – Хорватія навряд чи увійде у списки шедеврів футбольного мистецтва. Зовні все виглядало досить очікувано: володіння м'ячем іспанців не мало меж, кількість передач іспанців за хвилину змушувало технічних працівників, які ведуть статистику на Євро, хапатися за голову та оновлювати усі попередні рекорди.

З іншого боку, хорвати захищали ворота, а їхні вболівальники - власні принципи. По-іншому не поясниш ситуацію, коли на самому початку матчу на полі звалилася чергова димова шашка, за яку федерацію футболу Хорватії вже оштрафували на чималу суму. Польських стюардів, які дозволяли проносити подібні предмети, розкритикували усі кому не лінь, а тренер збірної Хорватії обізвав подібних вболівальників усіма нехорошими словами. На щастя, піротехнічні забави хорватів були недовгими, а сама команда продовжила гру з величезною концентрацією.

Цікаво, але з кожною хвилиною виникало відчуття, що "картаті" нарешті знайшли протидію швидконогим іспанцям.

ДИВІТЬСЯ ФОТО. ХОРВАТІЯ - ІСПАНІЯ

Час йшов, а моментів біля воріт Плетікоси, практично не було.  І тим дивніше було те, що до кінця тайму в грі іспанців нічого не змінилося, а хорвати продовжували уважно стежити за переміщеннями опонентів, перекривати зони, блокувати удари. "Картаті"  відважно билися за нічию, яка їм вже не підходила на фоні того, що італійці відкрили рахунок у паралельній грі.

А в матчі Італія – Ірландія, цікавого було ще менше, проте були голи, точніше один гол, забитий італійцями у не властивій для них манері.

"Скуадра адзурра" дуже довго розкачувалася, поступово нарощувала свою перевагу, і цілком логічно повела в рахунку. Цікаво, що гол був забитий  не в результаті якоїсь стрімкої контратаки чи божевільного удару, не в процесі серії вивірених комбінацій, а при розіграші кутового.

Антоніо Кассано у верховій боротьбі (в це взагалі важко повірити, враховуючи зріст італійця у порівнянні з кремезними ірландцями, і те як "хлопці у зеленому" грають на другому поверсі) потилицею переправив м'яч у ворота.

З мінімальною перевагою італійці й завершили перший тайм, а з врахуванням нулів у паралельному матчі саме вони виходили на перше місце, а третім зайвим ставали хорвати.

Другий тайм матчу Іспанія – Хорватія знову розпочався з невеличкого феєрверку у виконанні хорватських вболівальників. Проте, це аж ніяк не надихнуло команди і поки чиновники хорватської федерації переводили пристрасті власних фанатів у грошовий еквівалент майбутнього штрафу, на полі абсолютно нічого не змінилося. Щоправда, хорвати могли похвалитися, що саме вони створили перший гострий момент. Але гострий - це не гольовий і рахунок на табло не змінився.

ДИВІТЬСЯ ФОТО. ІТАЛІЯ - ІРЛАНДІЯ

Подальші події на полі більше викликали бажання забути про футбол і нарешті піти спати, оскільки, крім кількох напівмоментів і роздавання карток арбітром, щось екстраординарного не відбувалося. І коли вже хотілося, похвалити "картатих" за ідеальну гру в захисті проти чемпіонів світу, іспанці забили гол.

Сеск Фабрегас знайшов дірку в оборонних редутах хорватів і вивів на побачення з Плетікосою Іньєсту. Каталонець не захотів бавитися в автора гола, а вирішив, що ще один пункт у неймовірній кількості передач за матч значно краще і віддав пас на Наваса.

Хесусу залишалося лише покотити м'яч у порожні ворота. Цей гол остаточно розбив мрії хорватів на чвертьфінал.

А паралельно Італія, практично одночасно з Іспанією, теж вразила ворота суперника. І зробив це (о, диво!) Маріо Балоттелі - ефектно, ударом через себе.

Таким чином, Іспанія (з першого місця) і Італія (з другого) вийшли в чвертьфінал і очікують своїх суперників, які визначаться у вівторок після вирішальних матчів групи D.

Головний тренер збірної Італії Чезаре Пранделлі: "Я щасливий. Це був дуже складний матч. Нам протистояла дуже сильна команда з прекрасними уболівальниками. Звичайно, в деяких моментах нам було складно, але перемогу і вихід у чвертьфінал ми заслужили. Тепер нам треба грати з тим же ставленням, старанням і бажанням. Ми завжди намагаємося грати в хороший футбол і, сподіваюся, у нас все вийде".

Півзахисник збірної Хорватії Огнен Вукоєвіч: "Ми не досягли потрібного результату. Іспанія дуже сильна. Щоб обіграти її, треба ще трохи удачі. У нас був відмінний момент, але Касільяс відбив удар Ракітича. Сьогодні ми грали добре і виконали свій план на гру, але трохи удача відвернулася від нас. Проте, ми можемо пишатися своєю грою на турнірі. Впевнений, що попри те, що ми не вийшли в чвертьфінал, уболівальники також пишаються виступом команди"

Хорватія – Іспанія – 1:0 (0:0)

Гол: Навас (88)

Хорватія:  Плетікоса, Стрініч,  Чорлука,  Шильденфельд,  Віда (Єлавіч, 65), Ракітіч, Вукоєвіч, Модріч,  Срна, Праньїч ( Перішіч, 65),  Манджукіч.

Іспанія: Касільяс, Піке,  Рамос,  Арбелоа,  Альба,  Іньєста, Хаві (Негредо, 89),  Алонсо,  Бускетс,  Сілва (Фабрегас, 73),  Торрес (Хесус Навас, 61)

Попередження: Чорлука (28), Срна (44), Стрініч (53), Єлавіч (90+1)

Італія – Ірландія 2:0 (1:0)

Голи: 1:0 - Кассано (35), 2:0 - Балотеллі (90)

Італія: Буффон, К'єлліні (Бонуччі, 57), Бальцаретті, Абате, Бардзальї, Мотта, Маркізіо, Де Россі, Пірло, Кассано (Діаманті, 62), Ді Натале (Балотеллі, 75)

Ірланідія: Гівен, Сент-Леджер, Ворд,  О'Ші, Данн,  Вілан,  Мак-Гіді (Лонг, 65),  Ендрюс,  Дафф,  Дойл (Волтерс, 78), Кін (Кокс, 87)

Попередження: Бальцаретті (29), Ендрюс (36), О'Ші (38), Де Россі (72), Буффон (74), Сент-Леджер (83)

Вилучення: Ендрюс (89, друга жовта)

Параноя путіна. Тероризм, марення і самознищення – Тімоті Снайдер
Макрон хоче керувати зовнішньою політикою Європи. Не всі союзники з цим згодні – Bloomberg
Смертельну недбалість путіна неможливо приховати. московська атака зробила його слабшим, ніж будь-коли – Саймон Тісдалл
Чи настав час для безпольотної зони в Україні? путін ескалує повітряну війну – бригадний генерал Кевін Райан
"Циркони" з суші, відновлені 1,5 та 3 тонні бомби і натиск на Донбасі. Про останню тактику росіян – Том Купер
Франції потрібні країни-однодумці. Макрон-яструб відкриває двері Європи для Великої Британії – Едвард Лукас
Кілька думок про російський розвідувально-ударний ланцюг. Більшість обстрілів відбувається на основі агентурних даних – Том Купер
Війна в Україні після російських виборів. Активізація чи затягування? – Мік Раян