День шостий. Португальська самба і німецький прагматизм

Андрій Левківський
Євро-2012 виправдовує статус найцікавішого турніру усіх часів. Напружена боротьба в кожному матчі і велика кількість голів, не залишає байдужими жодного вболівальника. Сьогодні були зіграні матчі другого туру в групі В, в яки глядачі стали свідками восьми взяття воріт.

Гольова феєрія у Львові

Перший тур в групі В став суцільним винятком. По-перше, саме в цьому квартеті залишилися дві команди, які ще досі не забивали голи. І якщо для Португалії, яка грала з Німеччиною, це можна пробачити, то те, що не відзначилися голландці, стало величезним сюрпризом. По-друге, команди на чотирьох зуміли забити лише два голи, а це для нинішнього Євро дуже низька результативність. Ну і, по-третє, лише в квартеті В не було збережено традицію кожного ігрового Євро-2012, а саме завершувати один матч внічию (і обов’язково 1:1), а інший - перемогою однієї з команд. І як не дивно, ця алогічність групи В продовжилася і в матчі Данія – Португалія, в якому вперше на цьому турнірі обидві команди забили більше одного м’яча.

Дивно і інше - за усю зустріч можна було побачити безліч прогнозованих речей. Насамперед йдеться про початок двобою, коли португальці стрімко пішли вперед, намагаючись реабілітуватися за поразку від Німеччини,  а данці цілком логічно притиснулися до власних воріт і спокійно захищалися. Тим більше, що ця тактика цілком спрацювала в матчі проти Голландії, тож причин відмовлятись від неї не було . У цьому не було нічого екстраординарного: Данія після першого туру мала в своїй скарбничці три очки, Португалія не мали нічого; перших цілком влаштовувала нічия, другим була потрібна лише перемога.

Але спокій данців тривав лише до 24-ої хвилини, коли Нані, після розіграшу кутового, забив у ворота Андерсона. Це взяття воріт навіяло чимало аналогій. Адже відзначився той, хто в двобої з німцями був найближчий до взяття воріт, коли влучив у поперечину (і теж після розіграшу кутового). Крім того гравець "Реала" забив майже так само як Андрій Шевченко у зустрічі зі шведами.  А найголовніше: сталося це на 24-й хвилині - саме в цей час чотири дні тому данці вразили ворота голландців.

ДИВІТЬСЯ ФОТО: ПОРТУГАЛІЯ - ДАНІЯ 3:2

Після забитого голу португальці взяли невеличку паузу, давши скандинавам час відійти від шоку, і, наче знущаючись, забили другий гол. Після прострілу з правого краю Елдер Поштіга ледь не розірвав сітку воріт "Арени Львів". Здалося, що данці вже можуть повертатися в готель і готуватися до матчу з Німеччиною. Проте іншої думки був Ніклас Бендтнер. Цей гравець просто обожнює відзначатися у воротах Португалії.  Він чотири рази виходив на поле проти сьогоднішнього суперника і в усіх цих матчах (!!!) неодмінно забивав. Наставник Португалії Паулу Бенту  даремно не приділив цьому належної уваги, інакше над Ніклосом була б більш пильна опіка. Як результат -  на 41-й хвилині Бендтнер вп’яте поспіль засмутив португальську команду і подарував надію вболівальникам Данії на чолі з кронпринцом, які заповнили львівську арену.

Більша частина другої половини гри пройшла в атаках футболістів у червоному. Однак данці безуспішно намагалися зламати захисні редути португальців, а самі піренейці старалися піймати суперника на контратаках. І моментів, аби збільшити рахунок, у португальців було більш ніж достатньо. Проте Кріштіану Роналду ще раз усім довів, що він у збірній інорідне тіло. Нинішній Роналду в Португалії, це як Мессі в Аргентині. Які два моменти змарнував найдорожчий гравець планети! За це Португалія була покарана другим голом у виконанні Бендтнера.

А після того як данці зрівняли рахунок, вони зробили те, що в цій ситуації аж ніяк не можна було робити – притиснулись до власних воріт. Навіть у переможному матчі з Голландією скандинави до останньої хвилини намагалися атакувати і, напевно, за рахунок цього втримали перемогу. А з португальцями, віддавши перевагу багатошаровому захисту в середині штрафного майданчику, данці пропустили третій гол. Цікаво, що його  автором став Варела – гравець, який вийшов відразу після другого м’яча Бендтнера, і який в матчі з німцями не використав  два чудових моменти.

Мартен Ольсен, головний тренер збірної Данії: "Я зараз переживаю жахливі почуття і, гадаю, усі, хто давно у футболі, мене розуміють. Ми добре провели перші 10 хвилин, подали декілька кутових - але неякісно. Потім ініціативу перехопили португальці. Проте я пишаюся тим, як ми провели другий тайм, і двома нашими красенями-голами. Після перерви все було в наших руках, але трішечки не пощастило. Ми могли заробити одне очко".

Паулу Бенту, головний тренер збірної Португалії: "Якби гра так і закінчилася з рахунком 2:2, це було б несправедливо по відношенню до нас. Перший тайм повинен був закінчитися з рахунком 2:0, але данці реалізували чи не эдиний гострий момент біля наших воріт.

Якщо ви помітили, ми не прагнули за всяку ціну відстояти мінімальну перевагу, ми хотіли забити третій гол. Якби нам це вдалося, гра фактично закінчилася б. У кінцівці ми проявили характер, тому перемогли".

Данія – Португалія – 2:3 (1:2).

Голи: 0:1 - Пепе (25), 0:2 - Поштіга (36), 1:2 - Бендтнер (40), 2:2 - Бендтнер (79), 2:3 - Варела (87)

Данія: Андерсен,  Якобсен,  Кьяр, Аггер, Поульсен,  Квіст, Крон-Делі (Шьоне, 89),  Зімлінг (Поульсен, 16),  Еріксен,  Роммедаль (Міккельсен, 60), Бендтнер.

Португалія: Патрісіу,  Алвеш, Пепе,  Перейра,  Велозу,  Моутінью,  Рауль Мейрелеш (Варела, 84), Нані (Роланду, 88),  Коентрау, Роналду,  Поштіга (Нелсон Олівейра, 65)

Попередження:  Мейрелеш (29), Поульсон (56), Якобсен (81), Роналду (90+1)

Прагматичні німці

Друга зустріч в групі В, а саме матч між збірними Німеччини та Нідерландів, був центральним не лише в цьому квартеті, а й в усьому другому турі.  Про принциповість цього поєдинку можна говорити годинами. Суперники  в різні часи неодноразово ставали на шляху один одного. Звичайно, за результатами німці значно перевершують голландців, але будь-яка історія протистоянь нівелювалася перед кожною очною зустріччю сусідів-ворогів.

З перших же хвилин поєдинку на полі йшла вперта боротьба. Але це не була просто гра з м’ячем без моментів, навпаки, обидві команди, показавши величезне бажання досягти успіху, діяли на високій швидкості, створюючи момент за моментом. Голландці на початках виглядали цікавіше: вони були більш послідовні у своїй грі, стрімко виходили з захисту в атаку, змушуючи німецьких захисників працювати, не зупиняючись ані на хвилю. Але й німці завдяки злагодженим діям середньої лінії перевіряли на пильність оборонні редути помаранчевих. У певний момент стало зрозуміло, що гра буде йти до першого голу, і  хто його заб’є, той і святкуватиме успіх.

Першими відзначилися німці.  На 24-й хвилині бундестім розпочав багатоходову атаку, підсумком якої стала філігранна передача Швайнштайгера на Маріо Гомеса, який спокійно пробив повз голкіпера голландців Стекеленбурга - 0:1.

Відкривши рахунок, німецька команда почала більше контролювати м'яч, у той час як у голландців опустилися руки (чи правильніше зупинилися ноги). Підопічні Льова, відчувши слабину суперника, надавили на захист голландців, який вдруге не встояв на 38-й хвилині. І знову Швайнштайгер знайшов пасом Гомеса, який з гострого кута  пробив дуже красиво і точно - 0:2.

ДИВІТЬСЯ ФОТО: НІДЕРЛАНДИ - НІМЕЧЧИНА 1:2

Цілком можливо, якби перша половини гри тривала ще довше, німці б добили суперника, але свисток на перерву дав помаранчевим шанс подумати і оговтатися.

Щоправда, з користю перерву провели і підопічні Льова, які показали в другому таймі взірець німецького прагматизму. Навіщо особливо напружуватися, йти вперед, намагатися забити третій гол, якщо можна просто максимально довго тримати м’яч в себе. Не збентежив німців навіть пропущений гол, який був забитий цілком завдяки індивідуальній майстерності Робіна Ван Персі (цей м’яч, до речі, став історичним, оскільки вперше в історії чемпіонатів Європи у фінальній частині, в якій беруть участь 16 команд, усі учасники зуміли забити бодай гол вже після другого туру). Німці продовжували контролювати хід двобою, а наприкінці грали здебільшого в гру під назвою "спробуй відібрати в мене м’яч біля кутового прапорця" .

Фінальний свисток зафіксував цілком справедливу перемогу німецької команди з рахунком 2:1, проте ця звитяга ще не гарантує німцям місце в чвертьфіналі. За певної ситуації (мінімальна поразка від данців і перемога Португалії) бундесмашина все ще може опуститися на третє місце. Так само не втратили шансів і помаранчеві, які теж за певних умов, цілком ще можуть потрапити у 1/4 фіналу.

Берт ван Марвейка, головний тренер збірної Нідерландів: "Ми розчаровані поразкою. Ми добре почали, перші 20 хвилин грали дуже сильно, так хотіли продовжувати і далі, у нас були шанси. Перший гол Німеччині виник з нічого, це були наші помилки - занадто багато місця ми залишили в обороні і півзахисті, що дозволило Швайні віддавати передачі. У другому таймі ми зробили заміни. Гол ван Персі створив супернику певні проблеми. Потрібно було і далі йти вперед, бути наполегливими в нападі. Ми вірили в себе, боролися, але другий гол забити так і не вдалося. Ситуація така, що у нас залишився один шанс, поки шанс є, треба вірити".

Нідерланди - Німеччина - 1:2 (0:2)

Голи: 0:1 - Гомес (24), 0:2 - Гомес (38), 1:2 - Ван Персі (73)

Нідерланди: Стекеленбург, Ван дер Віл, Хейтінга, Матейсен, Ван Боммель (Ван дер Варт, 46), Н. де Йонг,  Снейдер, Роббен (Куйт, 83), Віллемс, Ван Персі, Афеллай (Хунтелар, 46).

Німеччина: Нойєр, Гуммельс, Хедіра, Швайнштайгер, Езіл (Кроос, 81), Подольскі, Т. Мюллер (Бендер, 90+2), Бадштубер, Лам, Д. Боатенг,  Гомес (Клозе, 72).

Угорщина: корупційний скандал та домашнє насильство. Що загрожує Орбану? – Politico
Параноя путіна. Тероризм, марення і самознищення – Тімоті Снайдер
Макрон хоче керувати зовнішньою політикою Європи. Не всі союзники з цим згодні – Bloomberg
Смертельну недбалість путіна неможливо приховати. московська атака зробила його слабшим, ніж будь-коли – Саймон Тісдалл
Чи настав час для безпольотної зони в Україні? путін ескалує повітряну війну – бригадний генерал Кевін Райан
"Циркони" з суші, відновлені 1,5 та 3 тонні бомби і натиск на Донбасі. Про останню тактику росіян – Том Купер
Франції потрібні країни-однодумці. Макрон-яструб відкриває двері Європи для Великої Британії – Едвард Лукас
Кілька думок про російський розвідувально-ударний ланцюг. Більшість обстрілів відбувається на основі агентурних даних – Том Купер