В Україні розпочала роботу місія спостереження за виборами від СНД
![В Україні розпочала роботу місія спостереження за виборами від СНД В Україні розпочала роботу місія спостереження за виборами від СНД](/media/gallery/full/w/w/wwsmp9r9.jpg)
Про це повідомив голова місії, перший заступник голови виконавчого комітету СНД Володимир Гаркун.
"Ми отримали акредитацію міжнародних спостерігачів. На запрошення Міністерства закордонних справ України ми прибули для спостереження за виборам і вже від 29 вересня місія спостерігачів СНД приступила до моніторингу парламентських виборів", - розповів Гаркун
За словами голови місії, її склад поки що остаточно не сформований. Зараз до місії спостереження за парламентськими виборами увійшли понад 150 спостерігачів. У той час очікується, що у ній працюватимуть близько 250 короткострокових і довгострокових спостерігачів, представників держав-членів СНД.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спостерігачі ЄС на виборах пильнуватимуть ситуацію в українських ЗМІ
"Місія здійснюватиме моніторинг у рамках свого мандата, ми ведемо спостереження абсолютно незалежно, але при цьому чітко дотримуючись законів країни перебування. Ми не втручаємося у внутрішні справи держави й вважаємо, що вибори - це, перш за все, внутрішня справа країни, в якій вони проходять", - розповів Володимир Гаркун.
Перший заступник голови виконавчого комітету СНД також додав, що в день голосування, 28 жовтня, спостерігачі від СНД будуть розподілені по всій території України максимально рівномірно.
Гаркун повідомив, що довгострокові спостерігачі проведуть зустрічі з передвиборними штабами політсил, які беруть участь у виборах до Верховної Ради України, проведуть повний моніторинг агітаційної кампанії, а також вивчатимуть законодавство країни.
Як інформував iPress.ua, протягом передвиборчої кампанії в Україну приїде і місія спостерігачів Європейського парламенту.