"Чорний день" українського футболу: прощання з Лігою Європи

Галина Чоп
Андрій Ярмоленко, "Динамо". Фото: fcdynamo.com.
Одразу трьом українським клубам не вдалося здобути путівку у наступний тур фіналу Ліги Європи. Дніпропетровський "Дніпро" зіграв у нічию із французьким "Бордо", "Металіст" мінімально поступився удома "Ньюкаслу", а "Динамо" не зумів подолати французький "Бордо" на виїзді. Журналісти встигли наректи цей день "чорним днем" українського футболу.

"Дніпро" - "Базель" 1:1 (перший матч 0:2)

Голи: Селезньов (з пенальті), 76 - Шер (з пенальті), 81

"Дніпро": Лаштувка, Мандзюк, Стрініч, Дуглас (Калініч, 53), Федецький (Коноплянка, 31), Жуліано, Чеберячко, Ротань, Зозуля, Селезньов, Матеус (Кравченко, 54)

"Базель": Зоммер, Парк, Драгович, Шер, Штайнхефер, Д.Деген (ЗУА, 85), Дьє, Штокер, Ф.Фрай, Салах (Ель-Ненни, 88), Кабрал

Попередження: Федецький, Чеберячко, Стрініч - Дьє, Кабрал, Шер
Вилучення: Калініч, 63 - Ф.Фрай, 75

Швейцарська команда покинула Дніпропетровськ із результативною нічиєю, яка забезпечила їм вихід у наступний раунд Ліги Європи.

Пристрасті на "Дніпро-Арені" кипіли недитячі. По-перше, морозна погода не надто сприяла грі, по-друге, стартові склади команд дещо відрізнялися від очікуваних. Зокрема, на початку матчу не вийшов півзахисник "Дніпра" Євген Коноплянка.

Більше того, останні 25 хвилин зустрічі обидві команди догравали вдесятьох. На 63 хвилині матчу червону картку заробив нападник "Дніпра" Нікола Калініч. А на 75 хвилині арбітр видалив із поля півзахисника "Базеля" Фабіана Фрая, який відбив рукою подачу у площину воріт Романа Зозулі.

Одразу ж після видалення Фрая Євген Селезньов холоднокровно розписався у воротах гостей. Однак радощі дніпрян тривали недовго - на 81 хвилині Фабіан Шер вдало реалізовує пенальті - 1:1.

До кінця зустрічі господарям так і не вдалося вийти вперед. За результатами двох матчів єврокубкову весну продовжить швейцарський "Базель".

"Металіст" - "Ньюкасл" 0:1 (перший матч - 0:0)

Гол: Амеобі, 64 (з пенальті)

"Металіст": Горяїнов, Вільягра, Торсільері, Папа Гуйє, Фініньо, Торрес (Жажа, 67), Едмар (Бланко, 82), Шав'єр, Марлос (Вілліан, 67), Соса, Крістальдо

"Ньюкасл": Крул, Сімпсон, Янга-Мбіва, Колоччіні, Айдара, Аніта (Перч, 76), Кабайе (Бігірімана, 87), Сіссоко, Марва, Сіссе (Гутьєррес, 76), Амеобі.

Попередження: Фініньо, Крістальдо - Айдара, Сіссе, Крул

Англійському "Ньюкаслу" всього лише ціною одного м'яча вдалося здобути путівку в 1/8 фіналу Ліги Європи. Нереалізовані моменти і помилка Папи Гуйє призвели до того, що харків'яни мінімально програли "Ньюкаслу", покинувши розіграш Ліги Європи.

Перший тайм запам'ятався нереалізованими моментами "Металіста" і вдалим сейвом голкіпера харків'ян Олександра Горяїнова. На перерву команди розійшлися з рахунком 0:0.

Нульовий результат міг зберігатися і довше, адже команди обмінювалися атаками і ніяк не могли відкрити рахунок матчу, якби не помилка захисника "Металіста" Папи Гуйє. Сенегалець не побачив, де знаходиться Горяїнов і віддав неточну передачу на голкіпера. До м'яча кинувся Сіссоко, а Горяїнов, виправляючи ситуацію, збив француза в штрафній.

Після цього Амеобі вдало пробив пенальті - 0:1. До кінця матчу харків'янам не вдалося зрівняти рахунок. "Металіст" прощається з Лігою Європи.

"Бордо" - "Динамо" -  (попередній матч 1:1)

Голи: Адіабате, 41

"Бордо": Каррассо, Фобер, Планю, Маранж, Пундже, Поко, Сертіч, Тремулінас (Моріс-Бєлай, 85), Обраньяк (Плашил, 85), Діабате, Сайвена.

"Динамо": Коваль, Виду, Михалик, Хачеріді, Тайво, Велозу, Аруна, Кранчар (Гармаш, 81), Безус (Гусєв, 46), Ярмоленко, Мехмед (Ідейє, 46).

Попередження: Діабате, Сертіч, Поко - Кранчар

За матчем "Динамо" спостерігала, напевне, уся футбольна спільнота України. Адже на кону було продовження Ліги Європи хоча б для одного українського клубу. На початок матчу у Франції вже стало відомо, що "Металіст" і "Дніпро" припинили боротьбу у чемпіонаті. Українські вболівальники усі надії покладали на столичний клуб.

Як і у попередньому матчі з "Бордо", у "Динамо" час від часу виникали проблеми з реалізацією. Кілька разів нападник киян Мігель Велозу точно прицілювався до воріт суперника, однак ворота французів залишалися сухими.

Відкрити рахунок матчу вдалося на 41 хвилині нападнику господарів. Діабате зі стандарту біля воріт "Динамо" точно пробиває і рахунок стає 1:0.

Ще один гострий момент виник у захисника киян Тайє Тайво, який холоднокровно передав мяч Аруні. Однак нігерійський півзахисник не влучив у площину воріт. Ще кілька моментів було у півзахисника киян Андрія Ярмоленка, а також чудовий момент вже на 81 хвилині матчу отримав Ідейє. Однак ворота французів немов хтось "заворожив" і вони вперто не хотіли піддаватися гостям.

Уже на останній хвилині основного часу вкотре пробивав Велозу, однак голкіпер французького клубу з легкістю зловив м'яч.

Кияни не здавалися до останнього, однак не змогли виграти для себе хоча б овертайм, не кажучи вже про перевагу. "Динамо" услід за "Дніпром" і "Металістом" в один день прощається з Лігою Європи. Цей день одразу ж охрестили "чорним днем" українського футболу.

Байдену потрібно змусити путіна нервувати. Він має всі повноваження і жодного виправдання – Марк Тот та Джонатан Світ
Здавалося, що допомога Україні померла. Чому Джонсон все ж-таки виніс на голосування законопроєкт? – Washington Post
Ескалація, червоні лінії, ризики та російсько-українська війна. Частина 1 – Лоуренс Фрідман
Не варто надто радіти запізнілій допомозі США. Вона призначена лише кільком підрозділам ЗСУ – Том Купер